Школа для всіх: Безпечне шкільне середовище

e99c1-thinkstockphotos-178443288.jpg

80% ЛГБТ-підлітків не почуваються у безпеці в школі, свідчать результати Національного дослідження шкільного середовища в Україні. Зокрема, через свою сексуальну орієнтацію небезпечно та некомфортно почувається 43% опитаних, майже 40% - через вагу або розмір тіла, майже 30% піддаються цькуванню через гендерну ідентичність або експресію.

У зв'язку з цим, майже 30% дітей уникають того, щоб заходити у вбиральні у школах, 20% - бояться відвідувати їдальню, майже половина таких учнів уникають шкільних заходів, майже 40% ЛГБТ-учнів протягом місяця перед дослідженням хоча б один раз не пішли до школи через острах за себе.

Майже 70% таких учнів чують гомофобні висловлювання на свою адресу, а найчастіше вони чують їх у присутності вчителів або шкільної адміністрації. 67% таких учнів чули гомофобні висловлювання від співробітників школи.

Майже 30% таких дітей стикаються з різними формами фізичного насильства через свою сексуальну орієнтацію, і 28% - через гендерну експресію.

Крім того, половина ЛГБТ-учнів страждають від кібербулінгу у соцмережах та месенджерах.

Зокрема, 60% таких дітей сказали, що у них у школі немає жодного відповідального дорослого, до якого вони могли б звернутися з вищезазначеними проблемами.

Дослідження проводилося з травня до вересня 2020 року в усіх областях України. У ньому взяли участь 1 743 підлітки віком від 13 до 18 років. Умовою участі у дослідження було навчання в українських школах протягом 2019-2020 років, а також ідентифікація респондентів як лесбійок, геїв, бісексуалів або не гетеросексуальних людей і людей із трансгендерною ідентичністю.

З повним текстом дослідження можна ознайомитись за посиланням

Уже два роки в Україні існує закон про запобігання булінгу. Це, безперечно, надзвичайно важливий крок для створення безпечного середовища для учнів у школі. Та чи готові ми насправді захищати усі категорії учнів від цькування?

Булінг та байдужість дорослих впливає на стан психічного здоров'я ЛГБТ-учнів, їхні академічні здібності та бажання продовжувати навчання у школі. Учні, що потерпають від булінгу, частіше мають прояви депресивних станів, а також підвищений ризик до вчинення самогубства.

Батьківська ініціатива «ТЕРГО» проводить безкоштовні тренінги для вчителів, шкільних психологів, та всіх небайдужих освітян на тему "Школа для всіх: безпечне шкільне середовище".

Хто може запобігти цькуванню в школі? Тільки учитель. Справжній педагог, який дбає про добробут своїх учнів і сам не спиняється у навчанні. Але спершу він повинен розібратися в ґендерній тематиці, розвінчати застарілі радянські стереотипи та дізнатися, як найкраще підтримати учнів.

Саме цьому навчає тренінг від батьківської ініціативи «ТЕРГО».

Дводенний тренінг створено на базі сучасних психологічних знань спеціально для вчителів. Він проводиться на базі шкіл безкоштовно.

Завдяки тренінгу вчителі зможуть:

  • краще виявляти та попереджувати булінг у різних його проявах;
  • дізнатися, як правильно спілкуватися із ЛГБТ-учнями та вибудовувати з ними довірливі стосунки;
  • розібратися в таких поняттях, як сексуальна орієнтація, ґендерна ідентичність, ґендерна експресія тощо;
  • отримати поради щодо роботи з батьками ЛГБТ-підлітків;
  • познайомитися з практичними прийоми створення толерантного та безпечного середовища у вашій школі.

За останні 4 роки, більше 800 освітян з усіх куточків України пройшли цей тренінг.

На ваш запит, ми можемо організувати тренінг у вашій школі. Для цього напишіть нам короткий запит на адресу: info@tergo.org.ua

Також ми пропонуємо безкоштовний он-лайн курс «Школа для всіх». Зареєструватися для його проходження можна за посиланням.

Курс поєднує в собі відеоматеріали, досвід фахівців-практиків, що працюють з проблемою, а також перелік додаткових джерел для вивчення.

По завершенні он-лайн курсу чи тренінгу, ви отримаєте сертифікат.

73212515_3087990021276442_6377771042919677952_o-1-e1606822924133-1024x623.jpg